Vaše příběhy

Sluchová vada, byl to šok!

Klárka byla už od narození to nejhodnější miminko. Skoro neplakala, jen spinkala nebo se spokojeně usmívala. Proto nás nijak nepřekvapovalo, že i postupem času zůstávala klidná a tichá. Nepřikládali jsme žádný důraz tomu, že i ve dvou letech, kdy jiné děti vesele žvatlají ona si jen něco broukala, věci nedokázala pojmenovat a v podstatě na ně jen ukazovala a vydávala citoslovce.

Nechápu, jak to že mě už dříve nenapadlo, že s ní není něco v pořádku. Až když jsem se bavila se svojí kamarádkou, která mi lehce naznačila, že bych se nad tím měla zamyslet a začít to nějak řešit. Dost mě to překvapilo, protože jsem si nechtěla připustit, že by s Klárkou mělo být něco špatně.

Samozřejmě, že jsem nechtěla nijak podcenit péči o naši holčičku. Pediatr nám sice řekl, že se to někdy stává a že je to normální, že máme ještě počkat, že se malá ve školce rozmluví atd. Já jsem ale už nechtěla na nic čekat a na doporučení jsme šli ke specialistovi, který určil přesnou diagnózu. Klárka nedoslýchá na obě ouška. Byli jsme s manželem v šoku a zhroutil se mi svět.

Naštěstí opět pomohla kamarádka. Doporučila mi svou známou, která se věnuje logopedii. Paní logopedka se Klárce krásně věnuje a ta dělá obrovské pokroky. Nedá se ani popsat, jak jsem šťastná, že jsme tento krok učinili.

Moc nám pomohl fakt, že vůlí a důsledností se tento handicap dá bez problémů zvládnout. Naše holčička už recituje básničky a vůbec se neliší od ostatních dětí.

Proto vzkazuji všem rodičům, pokud má i vaše děťátko problémy s mluvením na nic nečekejte. Péče logopeda usnadní život nejen vám, ale hlavně Vašemu dítěti!

Comments for this post are closed.