Vaše příběhy

Sluchová vada, byl to šok!

Klárka byla už od narození to nejhodnější miminko. Skoro neplakala, jen spinkala nebo se spokojeně usmívala. Proto nás nijak nepřekvapovalo, že i postupem času zůstávala klidná a tichá. Nepřikládali jsme žádný důraz tomu, že i ve dvou letech, kdy jiné děti vesele žvatlají ona si jen něco broukala, věci nedokázala pojmenovat a v podstatě na ně jen ukazovala a vydávala citoslovce.

Nechápu, jak to že mě už dříve nenapadlo, že s ní není něco v pořádku. Až když jsem se bavila se svojí kamarádkou, která mi lehce naznačila, že bych se nad tím měla zamyslet a začít to nějak řešit. Dost mě to překvapilo, protože jsem si nechtěla připustit, že by s Klárkou mělo být něco špatně.

Samozřejmě, že jsem nechtěla nijak podcenit péči o naši holčičku. Pediatr nám sice řekl, že se to někdy stává a že je to normální, že máme ještě počkat, že se malá ve školce rozmluví atd. Já jsem ale už nechtěla na nic čekat a na doporučení jsme šli ke specialistovi, který určil přesnou diagnózu. Klárka nedoslýchá na obě ouška. Byli jsme s manželem v šoku a zhroutil se mi svět.

Naštěstí opět pomohla kamarádka. Doporučila mi svou známou, která se věnuje logopedii. Paní logopedka se Klárce krásně věnuje a ta dělá obrovské pokroky. Nedá se ani popsat, jak jsem šťastná, že jsme tento krok učinili.

Moc nám pomohl fakt, že vůlí a důsledností se tento handicap dá bez problémů zvládnout. Naše holčička už recituje básničky a vůbec se neliší od ostatních dětí.

Proto vzkazuji všem rodičům, pokud má i vaše děťátko problémy s mluvením na nic nečekejte. Péče logopeda usnadní život nejen vám, ale hlavně Vašemu dítěti!

Comments for this post are closed.

Sluchová vada, byl to šok!

Klárka byla už od narození to nejhodnější miminko. Skoro neplakala, jen spinkala nebo se spokojeně usmívala. Proto …

Můj kamarád koktá

„V soso-v sobotu hrají f-f f klubu Jaři!“ Takto nás častuje informacemi Tomáš, náš kamarád, o kulturním dění …

Náš syn dlouho nemluvil

Můj syn Marek začal navštěvovat soukromou mateřskou školu. S mluvením na tom nebyl nijak valně, ale počítala jsem …