Stručný popis vývoje artikulace v závislosti na věku dítěte

Věk Rozvoj slovní zásoby Vývoj výslovnosti
do 1 roku Dítě rozumí jednoduchým pokynům a začíná opakovat jednoduchá slova, která slyší M B P
A E I O U
D T N J
do 2,5 let Tvoří jednoduché věty, od 2 let se ptá "co to je", rozlišuje svou slovní zásobu. K G H CH
V F
OU AU
do 3,5 let Mluví ve větách, začíná si osvojovat gramatickou stavbu vět, ptá se "proč", rozšiřuje dále slovní zásobu. Začíná se tvořit verbální (slovní) paměť. Zvládá
N D T L (i artikulačně)
Bě Pě Mě Vě
do 4,5 let Dokončuje se gramatická stavba vět, dítě již chápe děj a umí ho vyprávět. Ň Ď Ť
Vyvíjí se Č Š Ž
do 6,5 let Dítě chápe složité děje, má již velkou slovní zásobu, gramaticky zvládá jednoduchá souvětí. C S Z R Ř
kombinace
ČŠŽ a CSZ

Logopedická on-line poradna

Vítáme Vás vzdělávacím a informačním webu, který jsme vytvořili s naším profesionálním týmem právě pro Vás. Stále více dětí má obtíže s řečí a potřebují vyhledat odbornou logopedickou péči. Na našem webu se dozvíte základní informace, které se týkají vad řeči, logopedických ambulancí a logopedické péče v České republice.

Logopedonline je portál zaměřený na problematiku týkající se logopedie a všech dalších oblastí, které s logopedií úzce souvisí. Rádi bychom Vám kvalitními a praktickými informacemi pomohli řešit některá úskalí, která Vás nebo Vaše děti trápí.

Jistě jste si ve svém okolí všimli, kolik lidí má problémy s řečí. Ať už se jedná o výslovnost, koktavost, nebo o opožděný vývoj řeči u dětí. Máte pocit, že se tento problém týká i Vás nebo Vašeho dítěte a nevíte na koho se obrátit, jak a kdy s logopedickou péčí začít? Pak jste tady správně. Náš server bude Vaším rádcem a pomocníkem, který Vám poskytne cenné rady a kvalitní informace.

Máte spoustu dotazů, na které neznáte odpověď? Pak je tu právě pro Vás připraven klinický logoped, který Vám odborně odpoví na jakýkoliv dotaz v online logopedické poradně. Máte pocit, že už nevíte jak dál, zdá se Vám, že jste si našli nesprávného logopeda a hledáte jiného, potřebujete se s někým podělit o své starosti nebo i radosti z úspěchu? Využijte naše diskusní fórum. Přestaňte se bát, že něčemu nerozumíte a proto nevíte jak dál. Nyní je tu Váš průvodce světem logopedie, který má pro vás spoustu rad, nápadů a návodů jak na to. Věříme, že se Vám všem podaří, aby se pro Vás i Vaše děti stala logopedie oblíbenou hrou, která přináší jen pozitivní zážitky a úspěch.

Jak pracovat s aplikací Logopedie

Nabízíme ke shlédnutí video, na kterém se dozvíte, jak pracovat s aplikací Logopedie. Aplikace Logopedie (PMQ) pro Android je určena dětem, které mají vadu výslovnosti Dyslálii a chodí na logopedii. Pomocí aplikace si děti mohou procvičovat hlásky, které se na logopedii učí. Jedná se o hlásky K, Ch, V, F, L, ŤĎŇ, CSZ, ČŠŽ, R, Ř a kumulaci sykavek CSZ a ČŠŽ.

Vše o aplikaci najdete zde.

Poslední otázka v poradně

dotaz

Dobrý den, ráda bych se zeptala na radu, zda je problém úměrný věku nebo již máme opravdu navštívit ordinaci logopeda. Dceři je 3,5 let a ve školce měli s paní logopedkou depistáž. Hlásky C Z S vyslovuje mezizubně. R a Ř neumí vůbec. A výsledek, že máme kontaktovat logopedickou ordinaci. Problémy s vyslovováním jsem přikládala věku. S čím vím, že má dcera problém je písmenko V (vyslovuje B, samostatně cvičíme V, ale ještě neumí zapracovat do slova) a to zmíněno nebylo. Děkuji za odpověď.

Novinky

Logopedie přes skype - přijímáme nové klienty

Logopedie přes skype!

Logopedonline nabízí konzultace přes skype. Žijete v zahraničí a nemáte možnost chodit k českému logopedovi? Nestačí Vám rada v online poradně? Nejste si jistí, že cvičíte doma správně? Nemůžete docházet k logopedovi z jakýchkoliv jiných důvodů? Pak využijte naši skypovou poradnu.

Cena ve skypové poradně je stejná jako osobní setkání. 30 minut 350,-Kč

Pro bližší informace napište na: evca.kolesova@gmail.com

Těšíme se na Vás

Nejvíce hledané výrazy

Logopedie, Logoped, Špatná mluva, Špatná výslovnost, Vady řeči, Vady sluchu, Výslovnost hlásek, Logopedická ambulance, Logopedická cvičení, Logopedická cvičení ke stažení, Logopedická cvičení online, Logopedické pexeso, Logopedické říkanky, Logopedické říkanky ke stažení, Logopedické říkanky online, Logopedická poradna